Громадський активіст, депутат Київради та очільник ОСББ у Києві Валерій Гуманенко в інтерв’ю Kyiv.press розповів про діяльність органів самоорганізації населення, їхню роль в окремих сферах міського життя та про вплив на рішення міської влади.

«Будь-яке громадське слухання на території, де діє ОСН (орган самоорганізації населення, - ред.), без його участі можна визнати як незаконне. ОСН може самостійно ініціювати громадські слухання», - каже Гуманенко.

Крім цього, зазначає експерт, ОСН можуть подавати свої пропозиції через депутатів, РДА та різні департаменти. За його словами, до ОСН активно прислуховується міська влада, вони співпрацюють, а іноді органи місцевої влади звертаються за допомогою до органів самоорганізації населення.

Гуманенко підкреслив роль ОСН у контролі за благоустроєм, адже за їх поданнями громадські інспектори можуть складати протоколи про адміністративні правопорушення. За його словами, таких було складено багато, коли гостро стояло питання із наведенням порядку з МАФами та стихійними смітниками.

Депутат зазначив, що Київська міська рада ухвалила положення про контроль ОСНами проведення капітальних ремонтів у будинках, які обслуговуються комунальними підприємствами. Він розповів, що ОСН може залучитися до проведення капремонтів на всіх етапах, контролюючи роботу керуючої компанії та підрядників, у діях яких може бути чимало зловживань.

Популярні новини зараз

З'їв бутерброд і "прописався" біля унітазу: українцям масово впарюють фальсифіковане вершкове масло

Учасники шоу "Холостячка" розкрили головну помилку першого сезону: так робили Рибак та Еллерт

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Показати ще

«Тепер акт виконаних робіт чиновник не підписує, поки ОСН не дасть свої висновки», - запевнив Гуманенко.

Як повідомляв Знай.uа, Кушнірук розповів, як потрібно змінити систему постачання води у старих будинках.

Також Знай.ua писав про те, що Піта дав пораду, чи варто зараз купувати або продавати нерухомість.