Політконсультант Руслан Рохов у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» заявив, що українці довіряють місцевій владі більше, ніж центральній.

«Якщо ми візьмемо зараз інституційні рейтинги довіри (не по прізвищах, а до інституцій влади), то ми побачимо, що вже тривалий період часу з моменту фінансової децентралізації мери є головним інституційним суб’єктом, до якого є довіра. Відкинемо церкву і армію, які в топах. Після церкви і армії йде місцеве самоврядування – мери, потім місцеві ради. Президент, парламент, уряд – це все вниз, з мінусовим сальдо. Мери – з плюсовим», - каже експерт.

Також Рохов пояснив, чому так відбувається.

«Тому що вони на місці, вони близько, вони постійно взаємодіють з людьми. Від моменту прийняття рішення до результату, який презентує міський голова, проходить короткий проміжок часу. Для людей зберігаються ці причинно-наслідкові зв’язки… І є довіра», - сказав він.

За його словами, якщо б місцеві еліти об’єдналися, вони були б серйозною загрозою для центральної влади.

Популярні новини зараз
Добралися і до тих, хто з відстрочкою: ТЦК можуть забрати і багатодітних батьків Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Як повідомляв Знай.uа, політолог заявив, що українці проходять процес дорослішання політичної нації.

Також Знай.uа писав, що Жан Беленюк розповів, як прийшов в політику.