Чи говорить міжнародний досвід легалізації зброї за те, щоб провести її й в Україні – чи проти цього? Свою думку у програмі «My.ua» висловлює політолог-конфліктолог Богдан Петренко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Як аргумент проти легалізації зброї можна назвати досвід штату Нью-Йорк. У 1990-х роках там був високий рівень злочинності, і влада посилила вимоги для володіння зброєю. Злочинність знизилася, і можна приписати цей результат обмеженням на зброю, а можна – програмі з протидії злочинності. Але США та Україна – занадто різні країни, в них різна культура, і в першу чергу тут грає роль американський індивідуалізм. Масові вбивства, дійсно, часто відбуваються в США, і не тільки в школах. Річ не тільки у тому, що у людини є зброя, а у тому, що вона чогось в житті не досягла», - вважає гість програми.
За його словами, на першому місці тут стоять соціальні фактори, а володіння зброєю далеко не настільки важливо.
«У Фінляндії дуже ліберальні правила щодо зброї, і вбивств там більше, ніж в сусідніх Швеції та Норвегії. Такі правила і в Чехії, але там злочинів дуже мало. А в Молдові лібералізація таких правил збіглася зі зниженням злочинності – але ця злочинність у 1990-і роки була така, що вона б і так знизилася», - каже Богдан Петренко.
Також Знай.ua повідомляв про те, як маленький американець випадково застрелив свою матір.