Як дізнатися, що ваша дитина в школі піддається цькуванню, якщо вона сама не хоче про це розповідати? Поради батькам у програмі «My.ua» дає політолог-конфліктолог Богдан Петренко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«При булінгу дитина проявляє приблизно такі ж симптоми, як і при нещасній закоханості. Вона замикається в собі, менше спілкується, проводить менше часу на вулиці – якщо до цього вона любила гуляти. Якщо дитина проводить менше часу в інтернеті, це теж може бути ознакою булінгу. Вона не хоче ходити на свята. У разі будь-яких радикальних змін у житті дитини батьки повинні задатися питанням: що відбувається?», - каже психолог.
За його словами, такі зміни далеко не завжди варто пояснювати перехідним віком.
«Дійсно, в перехідному віці змінюється багато, у дитини формується поняття приватності. Але чим більше ви будете спілкуватися зі своєю дитиною, тим більше буде віддача від цього. І це не залежить від віку. Але батьки повинні розуміти, що все дитина не розповість ніколи. Однак якщо вона вам розповість про 80-90 відсотках того, що з нею відбувається – це вже хороший результат», - зазначає Богдан Петренко.