Україна повинна заборонити експорт металобрухту, якщо не хоче втратити металургійну галузь остаточно, тому що підприємства вже почали зупинятися через брак сировини. Таку думку висловив народний депутат Андрій Ніколаєнко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Україна сьогодні займає, Якщо я не помиляюся, 14 місце в світі з виробництва сталі. Колись ми були в першій п'ятірці. Тобто, ми відкотилися, і за цей час ми втратили ринки. Металобрухт потрібен як сировина. В Україні за часи незалежності побудовано 15 металургійних виробництв – це і створені робочі місця, і інвестиції. Сьогодні через брак металобрухту працює лише 5 заводів», - розповів він в ефірі телеканалу «Україна 24».
За його словами, склалася парадоксальна ситуація - коли Туреччина та інші стани Близького Сходу купують наш брухт, виробляють з нього метал, і намагаються продати цю продукцію назад в Україну.
"Туреччина дотує свої металургійні підприємства: їм влада для того, щоб вони в тій же Україні купували металобрухт, дають пряму дотацію. А Україна не те що не допомагає, а навпаки - у нас виходять законопроекти 5600, який додаткові податки вводить для великого бізнесу. Тому я вважаю, що експорт брухту потрібно припинити", - підкреслив Ніколаєнко.
За його словами, якщо Україна продовжить котитися назад в цьому питанні, маючи свої потужні заводи, то промисловість буде і далі втрачати позиції на світовому ринку, і в підсумку Україна перетвориться з експортера готової продукції в експортера сировини.
"Тому я вважаю, що такі заходи потрібно вводити, причому позавчора. Тому що поки не вводимо - ми просто втрачаємо можливості, втрачає країна і кожен громадянин», - резюмував Ніколаєнко.
Нагадаємо, раніше ВП "Укрметалургпром" звернувся з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського із закликом ввести тимчасовий мораторій на вивезення металобрухту з України, щоб захистити українську металургійну галузь.
У свою чергу народний депутат Олексій Мовчан повідомив, що експортери металобрухту виводять доходи від продажу сировини за кордон через маніпуляції з митною ціною: тільки за рекордний липень цього року на офшорних рахунках вони залишили не менше $8 млн.всього за рік сума може досягти $100 мільйонів.