Чи має Україна шанси стати регіональним лідером? Це питання в програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» розглядає політичний експерт Валентин Гладких.

«Україна не може рівнятися з провідними країнами з тієї ж причини, з якої пересічний українець не може рівнятися з олігархом. Нехай навіть у нього є й освіта, і досвід роботи, і інші дані – як всі дані є і в України. Потрібно розуміти, що велике значення мають стартові умови. Є цивілізаційні ядра, тобто, кажучи мовою фізики, тіла з великою масою – фінансовою, виробничою, науково-технічною. А навколо них формується все інше. І зараз ми з цими країнами знаходимося в абсолютно різних вагових категоріях. Можливо, колись ситуація зміниться, і тоді Україна, дійсно, стане цивілізаційним ядром, навколо якого будуть групуватися інші країни. Але зараз такі центри знаходяться в інших місцях», - констатує експерт.

За його словами, сам він не може уявити сценарій реалізації такого варіанту.

«До того ж питання в тому, на лідерство в якому саме регіоні Україна могла б претендувати. Взагалі-то подібні амбіції були, досить згадати ГУАМ. Зрозуміло, що порівняння України з Молдовою буде не на користь Молдови. На такому рівні лідерство в принципі можливе», - вважає Валентин Гладких.

Популярні новини зараз

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Володимир Ярославський і Ольга Мартиновська ніжно поцілувалися і станцювали: "Вони разом?"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він прокоментував ситуацію, яка склалася навколо спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Також Знай.ua повідомляв, що Гладких висловив свою думку з приводу парламентських виборів в Росії.