«Казахи, як кочовий народ, прагнуть уникати змін. Якщо зміниться, наприклад, вологість, то все піде шкереберть. Тому їм складно рушити в якусь іншу сторону. Крім того, важливу роль відіграє релігія. Навіть якщо ми – світські люди, все одно наша ідеологія випливає з наших традиційних релігійних уявлень. Все-таки їм тисяча років. Тому релігії можуть бути більш і менш ефективними з точки зору розвитку нації. Зараз найефективніші релігії – це протестантизм, юдаїзм і конфуціанство. У них закладені правильні моделі для розвитку суспільства. А в Казахстані своя специфіка: казахи взагалі-то мусульмани, але там зберігається і відіграє величезну роль спадщина тенгріанства, традиційного тюркського язичництва. Ця конструкція може здатися дивною, але для казахів вона природна. Але в сучасному світі жодна з цих двох релігій не є ефективною», - вважає письменник.

На його думку, таке поєднання ускладнює життя народу.

«Що стосується України, то католицький світ завжди був більш успішним, ніж православний. Це одна з причин того, що Польща мала велику перевагу перед Україною. Тому українська знать так охоче полонізувалася, в тому числі князі Острозькі та Вишневецькі. Та й козаки мріяли стати шляхтичами», - каже Примост.

Як повідомляє Знай.ua, раніше юрист Олександр Комаров прокоментував роль релігії у формуванні етичного кодексу суспільства.

Популярні новини зараз

В Україні почалися масові рейди у транспорті і "полювання" на фальшиві COVID-тести: штраф у 17 тисяч і 730 заведених справ

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" розповів про "поповнення": "Будемо дивувати"

Показати ще

Також Знай.ua повідомляв, що митрополит Філарет сформулював своє бачення української національної ідеї.