Яку роль у формуванні моральності відіграє релігія? Про це у програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» міркує юрист, випускник Єльської школи права Олександр Комаров.

«При всьому моєму неоднозначному ставленні до релігії, я вважаю, що нам важко оцінити травму, яку завдала Україні заборона на неї. Добре, коли у людини є моральний кодекс, заснований на власних переконаннях – і для таких переконань, наприклад, мені не потрібно ходити до церкви або читати Біблію. Але навряд чи мене можна назвати середньостатистичним прикладом. А для середньостатистичної людини функцію етичного виховання виконувала і продовжувала виконувати церква. Наприклад, в США 37 відсотків населення щонеділі ходять до церкви. І якщо ви просто пересічний громадянин, то для вас саме церква формує етичний стрижень. Втім, ще Макс Вебер писав про роль протестантської етики у формуванні американського суспільства», - нагадує юрист.

На його думку, важко знайти заміну тієї основі, яка створює для людини базові моральні поняття.

«Людину в першу чергу формує школа, але важко очікувати, що вона закладе основи моральності. Це нерівноцінна заміна церкви», - вважає Олександр Комаров.

Популярні новини зараз

Оля Полякова приліпила собі три пари вій замість кокошника: крутіше за кавун на голові

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він розповідав про особливості імміграційної політики Канади та Австралії.

Також Знай.ua повідомляв, що митрополит Онуфрій пояснив сенс поняття «благочестя».