Про це він розповів у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».

«Звичайно, саме тому, що Україна не залежить від цін на газ, Нафтогаз просить в уряду 45 мільярдів гривень на закупівлю відсутнього газу. Інакше нам не пройти опалювальний сезон. Насправді Україна на рік споживає 30 мільярдів кубометрів газу, з них 10 мільярдів – імпортні. І, на відміну від Німеччини, ми закуповуємо газ не за довгостроковими контрактами. Ми купуємо за спотовими контрактами – за тією ціною, яка зараз є на біржі, тобто в цей момент трохи менше тисячі доларів. А в збиток собі газ продавати ніхто не буде. Ось у нас і ростуть ціни на газ – саме через цю нібито ринкову модель», - говорить експерт.

Він також зазначив, що меморандум не може чітко фіксувати ціну на газ, адже це не юридичний документ, а лише протокол про наміри.

«Минулий рік показав, що уряд свої зобов'язання не виконує. А нинішній меморандум показує, що він і не збирається їх виконувати. Свідчення цьому – статистика по відключеннях різних об'єктів», - стверджує Віктор Скаршевський.

Популярні новини зараз

Під вікна Кличко притягнули тварин - все через маршрутки-розвалюхи: "Людей возять, як баранів"

Володимир Зеленський порахує українців разом з Apple: "Стане другою країною в світі"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він розповідав про те, як деглобалізація може врятувати від економічної кризи.

Також Знай.ua повідомляв, що Скаршевський дав прогноз зростання цін на опалення.