Про це він розповів у програмі Олександра Кочеткова «Економіка для думаючих».

Як розповідає гість програми, у багатьох дослідженнях говориться, що Руси – не самоназва. Він пояснює, що тоді були організовані банди, які встановлювали свій контроль над певними територіями і правила, а самі жили завдяки ренті.

Новохатський зазначає, що в ті часи нормандські племена хотіли контролювати шлях «Із варяг у греки», а для цього, відповідно, потрібно мати інструменти структуризації простору. «Київська Русь при найближчому розгляді виявляється якимось політтехнологічним проєктом захоплення території і структурування її під певні цілі», - констатує аналітик.

Отже, підсумовує він, так і з’явився культурно-цивілізований проєкт «Русь», який базувався на трирівневому обмеженні волі – віра, цар і вітчизна. «Віра – обмежує свободу, цар – обмежує прояв людської свободи в законах і вітчизна – у вигляді інституту прописки», - пояснює гість програми. Водночас звідси, переконаний Новохатський, і походять російсько-імперський та радянський проєкти.

Популярні новини зараз

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

МОЗ вводить суворі обмеження для "жовтої зони" з 6 грудня: Віктор Ляшко розповів, що заборонено і які документи запитають

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Новохатський пояснив, що таке щастя.

Також Знай.ua писав про те, що Новохатський розповів, що спільного в України та Афганістану.