Про це він розповів у програмі Олександра Кочеткова «Економіка для думаючих».

Як розповідає гість програми, у багатьох дослідженнях говориться, що Руси – не самоназва. Він пояснює, що тоді були організовані банди, які встановлювали свій контроль над певними територіями і правила, а самі жили завдяки ренті.

Новохатський зазначає, що в ті часи нормандські племена хотіли контролювати шлях «Із варяг у греки», а для цього, відповідно, потрібно мати інструменти структуризації простору. «Київська Русь при найближчому розгляді виявляється якимось політтехнологічним проєктом захоплення території і структурування її під певні цілі», - констатує аналітик.

Отже, підсумовує він, так і з’явився культурно-цивілізований проєкт «Русь», який базувався на трирівневому обмеженні волі – віра, цар і вітчизна. «Віра – обмежує свободу, цар – обмежує прояв людської свободи в законах і вітчизна – у вигляді інституту прописки», - пояснює гість програми. Водночас звідси, переконаний Новохатський, і походять російсько-імперський та радянський проєкти.

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Новохатський пояснив, що таке щастя.

Також Знай.ua писав про те, що Новохатський розповів, що спільного в України та Афганістану.