Про це він розповів у програмі Андреаса Умланда «Політична україністика».

«Мене часто запитують, чи є тут якийсь підтекст: від Брежнєва до Зеленського. Обидва з Дніпропетровського регіону. Я кажу, що просто збіг. Я думав, як поставити хронологічні рамки роботи. Якби переміг Порошенко, напевно, було б «Від Брежнєва до Порошенка», але це не так інтригує. А ось «Від Брежнєва до Зеленського» вийшло дуже інтригуюче», - говорить він.

Це книжка не стільки політологічна, скільки автобіографічна й історична.

«Вона подається через мою біографію, але насправді біографії тут досить мало. Це просто поштовх для того, щоб розглянути події, які були, і в яких я брав участь. Ті виклики, ті дилеми, які перед нами були. Тому що ми пройшли колосальну еволюцію. Я вчився в Радянському Союзі і був переконаним марксистом. Тут показується трансформація, яка відбувалася в головах людей і в моїй голові, від Радянського Союзу, віри в комунізм, світову революцію, і як ми поступово почали розуміти, що Радянський Союз неминуче розпадеться. Більш того, що Україна з Росією не по дорозі. В процесі цієї трансформації ми переосмислили віру в комунізм, усвідомили необхідність демократії», - міркує політолог.

Одночасно відбувалося і повернення до української ідентичності.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Знай.ua повідомляв, що Микола Спірідонов переконаний, що деолігархізація може принести Україні істотні збитки.

Також Знай.ua повідомляв пояснення Олеся Донія, чому кожна влада в Україні думає, що вона прийшла назавжди.