Про це він розповів у програмі Олександра Кочеткова «Валіза пророка».

«Ми весь час кружляємо навколо одного істотного поняття – це поняття еліт. Соціальні структури відбуваються за рахунок структурування еліт: люди організуються з людської маси, структуруються в державні утворення деякими людьми, які несуть відповідальність, вишиковуються самі в певний порядок відносин і підтягують тих людей, які на них дивляться, у цей порядок», - зазначив Новохатський.

За словами експерта, еліта – це функція несення відповідальності. Як зазначив політолог, такі правителі, як, наприклад, комуністи-революціонери підходять під цей приклад: вони несли відповідальність за формування нового державного утворення.

«Вони будували свій простір і підняли владу, яка у них валялася під ногами, а далі було людське море в межах Російської імперії, яке необхідно було структурувати. Вони знаходять інструменти для структурування простору під себе, сприймаючи себе як еталон волі та проєкту, який вони хочуть здійснити», - наголосив Новохатський.

Як зазначив експерт, у разі комунізму інструментом структурування людських мас був терор. За словами Новохатського, яскравими прикладами такого способу організації людей є ГУЛАГ та Голодомор.

Популярні новини зараз
Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Олександр Кочетков розповів, що наші силовики не ризикують воювати із народом.

Також Знай.ua повідомляв, що Олександр Новохатський розповів, що спільного в України та Афганістану.