Про це він розповів у програмі Олександра Кочеткова «Валіза пророка».

«Ми весь час кружляємо навколо одного істотного поняття – це поняття еліт. Соціальні структури відбуваються за рахунок структурування еліт: люди організуються з людської маси, структуруються в державні утворення деякими людьми, які несуть відповідальність, вишиковуються самі в певний порядок відносин і підтягують тих людей, які на них дивляться, у цей порядок», - зазначив Новохатський.

За словами експерта, еліта – це функція несення відповідальності. Як зазначив політолог, такі правителі, як, наприклад, комуністи-революціонери підходять під цей приклад: вони несли відповідальність за формування нового державного утворення.

«Вони будували свій простір і підняли владу, яка у них валялася під ногами, а далі було людське море в межах Російської імперії, яке необхідно було структурувати. Вони знаходять інструменти для структурування простору під себе, сприймаючи себе як еталон волі та проєкту, який вони хочуть здійснити», - наголосив Новохатський.

Як зазначив експерт, у разі комунізму інструментом структурування людських мас був терор. За словами Новохатського, яскравими прикладами такого способу організації людей є ГУЛАГ та Голодомор.

Популярні новини зараз

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зістригла волосся і закохалася по вуха в орендованій сукні: "Яка тендітна"

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Донька Ніни Матвієнко Тоня розкрила правду про розлучення матері після 40 років подружнього життя: "Втомилися, хочуть самі пожити"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Олександр Кочетков розповів, що наші силовики не ризикують воювати із народом.

Також Знай.ua повідомляв, що Олександр Новохатський розповів, що спільного в України та Афганістану.