Про це він розповів у новому випуску програми «Акценти» із ведучою Тетяною Резвін.

«У Києві різко подорожчали квадратні метри на первинному ринку. Це пов'язано з тим, що за останні рік-півтора ціни на будівельні матеріали зросли від 20% до 200% залежно від самих матеріалів. А деякі будівельні матеріали подорожчали на 300%. Вартість кваліфікованих робочих рук зросла на 30-35%, вартість енергоносіїв зросла майже на 50%. Корупційна складова зросла на 25-30%, якщо ми говоримо щодо ситуації до вересня цього року», - повідомив він.

Топал сказав, що вільної землі під забудову в Києві стає дедалі менше, тому вона стає дедалі дорожчою. І все це призвело до того, наголосив він, що забудовник змушений був підняти ціни. Плюс на хвилі безальтернативності вкладень у нас виріс інвестиційний попит, підтвердив він, на первинному ринку, коли багато хто заходив з метою спекуляції, купуючи квартирні метри на стадії будівельних майданчиків. Щоб потім, наголосив він, перепродавати ці квартири.

«Все це призвело до того, що ми справді спостерігаємо значне підвищення цін для річного періоду, від 5% деяких сегментів до 25-28% в інших сегментах. З іншого боку, давайте подивимося, яка у нас інфляційна складова. Первинний ринок потягнув за собою вторинний ринок, тому що вони не могли роз'їхатися і до рівня стрибків цін 2006 року ми ще не дійшли», - резюмував він.

Популярні новини зараз

Помер боксер Володимир Вірчис, ЗМІ припускають самогубство: вийшов з дому і не повернувся

Розстріл військових у Дніпрі: 22-річна Жанна Шарова прийшла до тями, а Артемію Рябчуку загрожує довічне ув'язнення

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Колишній чоловік Марії Бурмаки трагічно загинув під час пожежі у власному будинку: артистка зворушливо попрощалася з батьком своєї дитини

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, журналістка Катерина Котенкова зазначила, що газу в Україні достатньо, щоб повністю забезпечити потреби населення.

Крім того, Знай.ua повідомляв, що первинний ринок нерухомості подорожчав, тому що забудовники підняли ціни на квартири.