Про це він розповів у своєму блозі «Підсумки тижня».

«Цього тижня маємо перші наслідки набрання чинності законом про олігархів. Саме це ключова причина, через яку було закрито видання «Kyiv Post» – це єдине англомовне видання в Україні. Його власник Андан Ківан просто сказав журналістам, що робота припиняється, і ця робота, можливо, відновиться через якийсь час», - розповів Бортник.

Політолог зазначив, що ця подія викликала серйозний резонанс в інформаційному середовищі та в дипломатичних колах, які читали це видання. Він додав, що багато хто звинуватив у цьому владу, інші говорять про погану ринкову кон'юнктуру. Експерт вважає, що, можливо, і там, і там є частка правди, тому що багато друкованих ЗМІ в Україні закрилися, а тиск від влади на власників медіа є відчутним.

«Але все ж таки, я думаю, що ключова причина – це так званий антиолігархічний закон. Адже у власника Kyiv Post є великий будівельний бізнес, і він впливає на політику. І наявність у його руках такого видання як Kyiv Post потенційно робила його фігурантом списку РНБО. Зрозуміло, що такий токсичний актив сьогодні Ківану не потрібний», - вважає Бортник.

Крім того, за його словами, триває боротьба та критика з боку журналістського колективу, структур влади. На думку політолога, Ківан зробив це як бізнесмен, щоб зберегти свої основні економічні активи та уникнути впливу антиолігархічного закону.

Популярні новини зараз
Авдєєв день 2 грудня: не виходьте на вулицю та викиньте посуд із тріщинами, суворі заборони та традиції Серіал про чорну королеву "Венздей" від Netflix наздоганяє "Гру в Кальмара": Дженна Ортега збирає рекорди Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Руслан Бортник назвав причини кризи в українському енергетичному секторі.

Також Знай.ua повідомляв, що Руслан Бортник назвав цілі кадрових перестановок у Кабінеті Міністрів України.