Про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

«Спочатку були міфи. Міфологія була першою формою політичної свідомості. В ній не лише першоджерелом влади, а й самим правителем був Бог. Такі погляди були властиві усім народам. Скажу більше не дивлячись на розвиток науки міфи живуть і не рідко стають важливими факторами політичного життя впродовж всієї історії людства», - каже Подорожній.

Він зазначив, що фактично відома нам політична думка з’явилась 4 тисячі років тому. За його словами, в законах вавилонського царя Хамурапі, індійських Ведах, в рамках буддизму, збірці «Махабхарата», що ґрунтувалася на оновленому брахманізмі, влада та право постали як світські інститути.

Надалі політична думка, продовжує Подорожній, знайшла своє продовження у китайських вченнях. Він пояснив, що мова йде про Конфуція в VI-V ст. до н.е., який вважав, що влада має божественне походження, але залишається такою, поки імператор править розумно. За словами експерта, важливими були також вчення даосизму, моїзму та легізму.

«Грецька політична думка пройшла шлях від міфології до науки. Пов’язує їх філософія «сімох мудреців», піфагорійців, які розробляли категорії рівності, справедливості, Геракліта, який був засновником діалектики, софістів, які вважали еквівалентом справедливості природне право, а мінливий закон – таким, що суперечить їй. Вони були фактичними винахідниками договірної концепції держави – Лікофрон», - розповів Подорожній.

Популярні новини зараз

Олександр Пономарьов різко змінив стиль: "У магазині дивилися на мене як на прибульця"

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

Він додав, що найвідомішими філософами були Сократ, Платон, Арістотель. Останній, зазначив політтехнолог, відкрив закон зміни форм правління. Подорожній нагадав про вагомий вклад у розвиток політичної думки видатних мислителів Риму – Цицерона, Сенеки, Марка Аврелія.

«На римському праві й нині базується європейське право. Вершина правової думки Риму – Кодекс Юстініана VI ст. Отже, стародавні мислителі були у витоків концепцій природного та позитивного права, громадянства, середнього класу, договірної концепції держави, поділу влади, які стали основою європейської демократії», - підсумував Подорожній.

Як повідомляв Знай.ua, Руслан Рябошапка визнав, що найголовнішим гальмом у боротьбі з корупцією є влада.

Також Знай.ua повідомляв думку Святослава Дубини, що українці будуть терпіти непопулярні заходи уряду до пори до часу: «Ми встаємо на диби».