Про це він розповів у програмі Олексія Толкачова «Толкова розмова».

«Є абсолютно нелегальні моменти, коли хтось перейшов через паркан і відпиляв шматок радіоактивного БРДМ, пішов, здав. Це менша частина того, що відбувалося у зоні. Більшість – це офіційна діяльність «металістів». Все, що є у Чорнобильській зоні, так чи інакше має якийсь ступінь забруднення радіацією. Великий, маленький, середній, коли взагалі вона відсутній, бо минуло 35 років, і всі ті шари металу, які містили радіацію, перетворилися на іржу та відвалилися», - каже він.

Рівень радіації цього металу не перевищує санітарних норм України. Але все, що там знаходиться, радіоактивне, зазначає Ємельяненко.

«У Статуті Держреєстру управління зоною відчуження прописано ліквідацію наслідків Чорнобильської аварії. Якщо є певний радіоактивний елемент, його потрібно утилізувати. Прописувалося абсолютно офіційно, що є певна кількість техніки, конструкцій, вони забруднені. Приходили металісти, розрізали цей метал, піскострумили його. Верхні шари радіоактивного бруду із залишками металу захоронювали у могильниках», - описує він.

Потім заміряють рівень радіоактивності цього вже очищеного металу. Якщо він все ще перевищує санітарні норми – його змішують із металом чистим, і виходить, що загалом це можна вивезти за межі зони.

Популярні новини зараз

Олександр Пономарьов різко змінив стиль: "У магазині дивилися на мене як на прибульця"

Руслана Лижичко готується до поповнення у сім'ї? 48-річна співачка захотіла потішити чоловіка своєю маленькою копією

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

Знай.ua повідомляв, що Сергій Гайдай вважає Україну «державою імітації та обману».

Також Знай.ua повідомляв, що Дмитро Раїмов розповів, чого не враховують політтехнологи, які продукують скандали.