Його слова прозвучали у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».

«Питання про вплив вакцинації на імунітет – дуже об'ємне та глибоке. І тут йдеться не тільки про коронавірус, а про всі інфекційні захворювання. У деяких людей виробився імунітет на певні штами, але при повторному зараженні у них спостерігається парадоксальна реакція. Проте відсоток таких людей невеликий. За певних обставин антитіла в крові людини можуть відігравати роль троянського коня. А при розробці та застосуванні вакцин цей ефект виявився ще потужнішим. У 2019 році ми увійшли за відсутності ефективних та безпечних імунобіологічних препаратів», - каже експерт.

За його словами, потрібно чітко та ясно уявляти, як і коли розроблялися усі вакцини.

«Вакцини, які зараз використовуються, розроблялися на лікування рідкісних хвороб. Йдеться не про інфекційні захворювання», - зазначає Анатолій Якименко.

Популярні новини зараз
Українців позбавлятимуть субсидій: у Мінсоцполітики розповіли, хто у зоні ризику "Христос воскрес і ви воскреснете": патріарх Гундяєв закликав росіян йти помирати за "квиток до раю" Яйця стануть справжнім делікатесом: експерт попередив про стрімке підвищення цін Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він розглянув питання про те, чи платна медицина може підвищити якість медичних послуг.

Також Знай.ua повідомляв, що Якименко розповів про суть медичної реформи.