Про це він розповів у своїй програмі «Історичні хроніки».

«24 травня начальник тилу збройних сил Рейху генерал Томас репрезентує фюреру секретну доповідь. У своїй доповіді генерал звертає увагу фюрера на наступне: збройні сили Німеччини, включно з Вермахтом, Люфтваффе та Кригсмарином, мають загальний запас палива на пів року, всіх видів гуми, включно з сирим каучуком – не більше ніж на два місяці; кольорових металів, нікелю та хрому – на три місяці, алюмінію – на пів року. Не менший кризовий стан і з боєзапасом. На складах ВПС авіабомб ледь вистачить на три місяці неінтенсивної війни. Артилерія та танки мають у запасі три боєкомплекти снарядів – на три тижні не дуже інтенсивної війни зі свідомо слабким противником», - розповів Бізяєв.

За його словами, поки що вся ініціатива зближення виходила від Москви, що з огляду на несподівану заміну Литвинова Молотовим не було дивним. Політолог додав, що через два дні після усунення Литвинова до Міністерства закордонних Справ у Берліні з'явився повірений у справах СРСР Георгій Астахов і у розмові з радником Шнурре натякав на можливість поновлення торгових переговорів.

«В цей же час фюреру прийшов грізний папір від правління Імперського банку, де зі властивою банкірам прямотою говорилося, що фінансове становище Рейху близьке до катастрофи. У разі війни, наголошували фінансисти, за тотальної мобілізації всіх коштів та ресурсів, до 1943 року Німеччина вичерпає все до дна і припинить своє існування як державу», - каже Бізяєв.

Він зазначив, що копія абсолютно секретної доповіді генерала Томаса передалася до Москви, а 30 травня Георгій Астахов, заявившись до міністерства закордонних справ Німеччини відкритим текстом, оголосив заступнику рейхсміністра Вайцзеккеру, що двері для нової торгової угоди між СРСР та Німеччиною давно відчинені. Бізяєв додав, що Вайцзеккер відповів Астахову, що нещодавно ув'язнений пакт «Берлін – Рим» не спрямований проти СРСР, а спрямований проти паліїв війни - Англії та Франції.

Популярні новини зараз
Безштанна алкогвардія: у мережі показали, які "воїни" їдуть в Україну гинути за путіна "Христос воскрес і ви воскреснете": патріарх Гундяєв закликав росіян йти помирати за "квиток до раю" Яйця стануть справжнім делікатесом: експерт попередив про стрімке підвищення цін Хоробрі іранські жінки поставили на вуха всю країну: режим палає, заворушення охопили міста
Показати ще

За його словами, обидві сторони ще підозріло ставилися один до одного: німці боялися, що Москва і Лондон несподівано домовляться між собою, Москва діє також надобережно, щоб не злякати німців і не дати Лондону можливості розібратися у візантійській грі. Він зазначив, що у Лондоні бачили, як невблаганно зближуються дві критичні маси – СРСР та Німеччина.

«Час іде, і до 1 вересня залишилося вже зовсім мало часу. Гітлер не може скасувати їм встановлену дату, але не можна допустити, щоб вона – замість дати його чергового тріумфу стала датою ще однієї катастрофи Німеччини. Він розумів, що поляки не складуть боягузливу зброю, як чехи – це буде війна. Подітися нікуди - союз зі Сталіним потрібен», - пояснив Бізяєв.

Як повідомляв Знай.ua, Бізяєв розповів про співпрацю СРСР і Німеччини в області отруйних речовин

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що Руслан Бізяєв зазначив, що говорити, що Україна рухається до суперпрезидентської республіки — помилка.