Про це він розповів на ютуб-каналі «Національний Корпус».

«Перший з них, хоч і називається «проєкт закону про внесення змін до чинного закону про громадянство України», насправді викладає повністю нові редакції. Серед змін передбачається зміна термінології та скорочується перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства, також вирішується проблема отримання громадянства іноземних добровольців або осіб, які зазнали політичних переслідувань на території держави-агресора», - зазначив Віктор Шендибило.

За словами експерта, ці законопроєкти передбачають набуття українського громадянства, не припиняючи при цьому іноземне: для цього запроваджується можливість подати декларацію про визнання громадянином України, у якій іноземець письмово визнає, що в усіх відносинах з нашою державою він є її громадянином, але не потрібно буде позбуватися попереднього громадянства.

«Також законопроєктом передбачається додаткова підстава для відмови у прийнятті громадянства України, а саме наявність у діях особи загрози національній безпеці чи національним інтересам. У такий спосіб, автори намагаються обмежити доступ до громадянства для громадян держави-агресора чи якихось інших дестабілізуючих елементів», - сказав Віктор Шендибило.

Як зазначив юрист, другий законопроєкт передбачає обов’язок про подання декларації про наявність чи відсутність іноземного громадянства, а також підданства, а так само про перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства для певних категорій осіб.

Популярні новини зараз
Загальна мобілізація в Україні: які види повiсток існують, і чи означають вони негайне відправлення на фронт Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі
Показати ще

«Як на мене, узаконювати в Україні подвійне громадянство не варто, щонайменше поки триває війна, адже не секрет, що на Буковині та Закарпатті триває паспортизація українських громадян з боку Угорщини та Румунії. Збільшення такої кількості «співгромадян» може посилити політичні претензії з боку їхньої влади до нашої країни. Не дарма Конституція передбачає, що в Україні діє саме єдине громадянство», - сказав Віктор Шендибило.

Як повідомляв Знай.ua, Максим Жорін повідомив, що 8 грудня у Києві відбудеться з’їзд штабів територіальної оборони.

Також Знай.ua повідомляв, що Олександр Тарнавський стане кандидатом від Нацкорпусу до ВР по 206-му округу.