Голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко висловив свою думку щодо раптового та різкого зниження цін на газ на світовому ринку та причин цього явища.

Його коментар було дано у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».

«Газ на світовому ринку подешевшав майже на 40 відсотків із кількох причин. Одна з них – заміщення газу вітряною електроенергією. Наразі на її частку припадає близько 14 відсотків європейського ринку. До того ж США направили до Європи величезну флотилію зі зрідженим газом. У цій країні вважають, що на Європі мають заробляти всі, а не лише Росія. США зараз виходять на перше місце у світі з продажу зрідженого газу. Вони поділили з Росією європейський ринок газу. Американці продають свій газ і до Китаю, але дуже дешево, а Європа сьогодні готова платити набагато більше. Тож ситуацію визначає не лише Путін», - каже Олег Попенко.

Але, за його словами, і російський президент тут також грає свою роль, також заробляє на нинішній ситуації.

«Але Україна до цього процесу жодного стосунку не має. У газовому «преферансі» їй дісталася роль «бовванця», тобто вона начебто бере участь у грі, але від неї нічого не залежить», - зазначає Олег Попенко.

Популярні новини зараз
Сергію Жукову та гурту "Руки вверх" заборонили в'їзд до європейської країни за підтримку путіна: "Все наше без розбору" Неймовірна 61-річна Керол Вордерман у бікіні поділилася секретом вічної молодості та краси Андрій Шевченко, легенда українського футболу, показав як в 44 роки виглядає його дружина - американська модель Ціни на гречку раптово обвалилися: скільки зараз коштує улюблена крупа українців
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він спрогнозував величезне зростання практично всіх комунальних тарифів у 2022 році.

Також Знай.ua повідомляв, що на думку Попенка, головна проблема українських пенсіонерів – це ставлення держави до них.