Політтехнолог Юрій Подорожній розповів про наукове дослідження політичної системи та вироблення її загальної теорії, що дало змогу прогнозувати наслідки політичних рішень.

Про це він розповів у програмі «Антишпора від Подорожнього».

«Політичну систему суспільства досліджували протягом багатьох століть, починаючи від Аристотеля. Але вагомих результатів було досягнуто лише в XX ст. після застосування американським теоретиком Девідом Істоном методу системного аналізу», - зазначив Юрій Подорожній.

Політтехнолог пояснив, що це дало можливість ученим перейти від вивчення фактів до вироблення загальної теорії, позаяк окремі факти значущі лише в межах загальних моделей, які сприяють чіткішому уявленню про функціонування політичних систем. За його словами, модель Девіда Істона дає змогу уявити становище та умови дії політичної системи, прогнозувати наслідки схвалених політичних рішень.

«У науковій літературі побутують різні погляди, як на тлумачення поняття «політична система» суспільства, так і на сутність цього феномена. Система – одне з основних понять політології, яке дає змогу скласти уявлення про суспільство у вигляді його абстрактної, спрощеної моделі чи окремих елементів», - пояснив Юрій Подорожній.

Популярні новини зараз
В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають Всього 10 днів на оформлення: українці можуть отримати нову грошову допомогу Пенсіонери залишаються без грошей: ПриватБанк блокує картки для виплат Мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна
Показати ще

Він зазначив, що це поняття було запозичене з електроніки й кібернетики американськими вченими, вважаючи його універсальною категорією наукового аналізу, яка охоплює певну кількість взаємопов’язаних елементів, що утворюють стійку цілісність, мають певні інтегративні особливості, притаманні саме цій спільноті, дотичних до вироблення політичних рішень.

«Кожна система повинна бути функціональною і, згідно з Талкотом Парсонсом, має реалізовувати 4 функції, що служать задоволенню її елементарних потреб. Функція адаптації – установлення зв’язків системи з навколишнім середовищем, система пристосовується до середовища і обмінюється з ним ресурсами. Функція ціледосягнення – визначення цілей системи і мобілізація ресурсів для їх досягнення. Функція інтеграції – підтримання координації взаємовідносин елементів системи. Функція латентна – зберігання орієнтації суб’єктів системи на її норми і цінності», - розповів Юрій Подорожній.

Як повідомляв Знай.ua, політтехнолог Подорожній зазначив, що олімпійський рух завжди був в епіцентрі політики.

Також Знай.ua писав про те, що Макітра розповів, коли українці перестануть вірити обіцянкам політиків.