Політолог-міжнародник Максим Ялі розповів, як пандемія COVID-19 протягом останніх двох років сприяла переходу до епохи цифрового табору, а також провів паралелі між антиутопією «Прекрасний новий світ» Олдоса Гакслі та ситуацією сьогодні.

Про це він розповів у своїй програмі «Контрольний удар».

Як підкреслює політолог, пандемія коронавірусу значно вплинула на процес переходу до епохи так званого «цифрового табору», а він проходить повсюдно із різною швидкістю, що залежить від традицій та соціально-політичних систем.

Зокрема в Китаї, зазначає Максим Ялі, все, по суті, вже закінчилося. «Технологічні інновації, перехід на 5G, а потім і, 6G, 7G тощо, винахід та впровадження квантових надкомп'ютерів дозволить передавати, зберігати та обробляти колосальні масиви персональних даних та контролювати державам/ТНК суспільства та кожного громадянина окремо», - зауважує він.

Отже, констатує експерт, приватність як саме поняття стає атавізмом. До того ж, переконаний він, розвиток соцмереж та їхня популярність сильно сприяє цьому процесу. Зокрема, додає Максим Ялі, у мережі віддавна є непряма та пряма цензура, що зовсім не випадково, а на кожному пості, де згадується коронавірус, одразу з’являється спеціальна позначка.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Як він зазначає, модель авторитарних суспільств будується за зразком «1984» Оруелла, а демократичних – антиутопії «Прекрасний новий світ» Олдоса Гакслі, де у всіх людей є чіпи, завдяки чому вони підключені до однієї мережі та отримують базовий дохід. Також політолог розповідає, що суспільство у цьому художньому світі поділяється на страти - Альфа, Бета, Гамма і «робочі конячки». Перші з них, розповідає він, просто насолоджуються життям, а у разі будь-якого стресу п’ють наркотичну таблетку «сома», що забирає негативні емоції. Гамми ж, зазначає Максим Ялі, мають обслуговувати цих людей, до того ж вони генетично налаштовані на те, що таке життя їх повністю влаштовує.

Експерт пояснює, що «сома» Гакслі – це, по суті, та ж сама марихуана, а в США та деяких європейських країнах вона легалізована, але на цьому процес не закінчився, адже навіть в Україні розглядали такий законопроєкт. Далі Максим Ялі міркує над причинами таких ініціатив влади. «Ну а як ще уникнути соціальних потрясінь та революцій після того, як через кілька років весь малий та середній бізнес збанкрутує? А робочі місця сотень мільйонів громадян по всьому світу в найближчі 5-10 років займуть роботи, яким немає потреби відпочивати, їсти та оплачувати рахунки?», - міркує експерт.

Як повідомляв Знай.ua, Ялі розповів, як сезонні локдауни впливають на великі та малі бізнеси.

Також Знай.ua писав про те, що Загородній назвав переваги закону про локалізацію виробництва.