Політолог-міжнародник Максим Ялі розповів, як пандемія коронавірусу вплинула на розвиток економіки у світі, зокрема на підприємців та їхній бізнес.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це він розповів у програмі «Контрольний удар з Максимом Ялі».
«Зрозуміло, що чим менший бізнес, тим уразливіший він перед тими обмеженнями, які вводяться під час локдаунів. Тож їм не вижити без підтримки держави. Якщо проводити паралелі з хворобою, то для малого та середнього бізнесу локдауни схожі на цитокіновий шторм для ураженого коронавірусом організму. Тому уряди найбагатших країн переводять у «реанімацію» і підключають до «балонів з киснем» та «апаратів штучної вентиляції легень» у вигляді грошової допомоги та компенсацій», - каже Максим Ялі.
Політолог нагадав, що коронавірус адаптується до умов, мутує та видозмінюється, тому з'являються нові штами, якими наш організм може заражатись знову і знову. Він порівняв, що для приватних невеликих компаній є гроші і здатність перекредитовуватися.
Максим Ялі також провів паралель з молодим та сильним організмом дітей та молоді та організмом старшого покоління, які по-різному переносять COVID-19. За його словами, ТНК і великі мережі гіпермаркетів переносять локдауни так, як молоді організми коронавірус, а маленькі бізнеси подібні до людей похилого віку, яким складно буде пережити черговий сплеск хвороби.
«А ось шанси пережити черговий локдаун зі втратою прибутку, постачальників, розривом логістичних ланцюжків та іншого, як і пережити попадання в реанімацію для представників старшого покоління з ослабленим організмом, щоразу все менше. І з кожною новою хвилею та появою нового штаму коронавірусу кількість смертей представників з «груп ризику» і там, і там зростає», - заявив Максим Ялі.
Також Знай.ua повідомляв, що Ялі назвав причину, яка стримує Путіна від повномасштабної війни з Україною.