Економічний експерт Віктор Скаршевський прокоментував ймовірність запровадження в Україні карток на харчові продукти та зазначив, якими факторами це зумовлено.

Свою думку він висловив у програмі Мирослави Бобровської «Як насправді?».

«Проблема України – не дефіцит харчових продуктів, а відсутність грошей у громадян. На жаль, продуктові картки цієї проблеми не вирішать. А вона справді є: за даними ЮНІСЕФ, зараз в Україні недоїдають 10 мільйонів людей. Але реальна цифра, швидше за все, більша, адже у нас лише 10 мільйонів пенсіонерів отримують пенсію нижчу за фактичний прожитковий мінімум. То що ж – третій частині населення роздавати продуктові картки? Це підхід до проблеми не з того боку», - вважає Віктор Скаршевський.

Він нагадав, що радник президента Олег Устенко запропонував запровадити картки лише після різкого подорожчання харчових продуктів.

«Але розв'язувати проблему недоїдання потрібно зараз, а не тоді, коли продукти подорожчають. Йдеться не про захист від інфляції, а про захист від бідності. Боротися з цією проблемою дуже просто – потрібно ухвалювати нормальний бюджет, у якому офіційний прожитковий мінімум відповідає фактичному. Адже всі соціальні виплати прив'язані до нього», - каже Віктор Скаршевський.

Популярні новини зараз
Оля Цибульська розповіла, як Зеленський у рожевій панамі "напророкував" перемогу Kalush Orchestra на "Євробаченні-2022": "Він знав" Сергій Притула в перший день війни заплатив 10 тисяч гривень за таксі, щоб врятувати сина в Києві: "Плану не було" Представник Ізраїлю на Євробаченні ледь не розплакався, коли говорив про Україну: "Тримайтеся, я люблю вас" Олімпійська чемпіонка змінила гвинтівку для біатлону на автомат заради України: "Стоятиму до кінця"
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він назвав фактори, від яких залежить стан української економіки у 2022 році.

Також Знай.ua повідомляв, що Скаршевський спрогнозував продовження економічних тенденцій минулого року в цьому році.