Свою думку він висловив у програмі Олександра Кочеткова «Валіза пророка».

«За тридцять років незалежності українці досі остаточно не склали ідентичності. Точніше, у нас є розуміння, хто ми, але з нього не випливає індивідуальне розуміння – хто я. Наприклад, Кучма себе позиціював як сильну людину, здатну будувати, і запитував, що їй будувати – але чув лише тих, кого міг почути. І зараз у нас приблизно така сама ситуація. Правитель структурує простір під себе, але в Україні це не працює. Тут і спільність, і ідентичність розуміють інакше», - говорить Олександр Новохатський.

Головна відмінність, на його думку, полягає в іншому уявленні про джерело волі, яка структурує простір.

«В Україні джерелом волі є не правитель, а народ. Але таке уявлення суспільства, а в Конституції написано інше. Там носій волі – влада, а вияв волі народу криміналізований. Виявляти її не можна, щобільше, створюються умови для утилізації його волі», - вважає Олександр Новохатський.

Популярні новини зараз
Календар магнітних бур на квітень: гуляйте, їжте і пийте більше води Катя Осадча показала танки, які виїхали на Майдан Незалежності: "Вже за півроку ці..." Уряд встановив пільгові норми з водопостачання: в який обсяг треба втиснутись Євген Кошовий із "Квартал 95" зізнався, чи попередив його Зеленський про війну: "Кілька разів перекидали йому..."
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він заявив, що Європа не може розв'язати проблеми нових транспортних шляхів без України.

Також Знай.ua повідомляв, що Новохатський поділився своїм баченням місця України у Європі та світі.