Свою думку він висловив у програмі Олександра Кочеткова «Валіза пророка».

«За тридцять років незалежності українці досі остаточно не склали ідентичності. Точніше, у нас є розуміння, хто ми, але з нього не випливає індивідуальне розуміння – хто я. Наприклад, Кучма себе позиціював як сильну людину, здатну будувати, і запитував, що їй будувати – але чув лише тих, кого міг почути. І зараз у нас приблизно така сама ситуація. Правитель структурує простір під себе, але в Україні це не працює. Тут і спільність, і ідентичність розуміють інакше», - говорить Олександр Новохатський.

Головна відмінність, на його думку, полягає в іншому уявленні про джерело волі, яка структурує простір.

«В Україні джерелом волі є не правитель, а народ. Але таке уявлення суспільства, а в Конституції написано інше. Там носій волі – влада, а вияв волі народу криміналізований. Виявляти її не можна, щобільше, створюються умови для утилізації його волі», - вважає Олександр Новохатський.

Популярні новини зараз
Юлія Тимошенко пояснила, чому змінила зачіску: "Волосся заважає в бою" Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх" Пенсіонер врятував життя 1800 українцям, яких наздогнала війна: "Божа рука" Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він заявив, що Європа не може розв'язати проблеми нових транспортних шляхів без України.

Також Знай.ua повідомляв, що Новохатський поділився своїм баченням місця України у Європі та світі.