Про це він розповів у своїй програмі «Антишпора від Подорожнього».

Юрій Подорожній зазначив, що на сьогодні в науковій літературі існує понад 300 визначень влади. За його словами, існування багатьох концепцій влади є свідченням творчих пошуків і водночас недостатньої вивченості проблеми. Однією з таких, розповів політтехнолог, є нормативно-формалістична концепція.

«Згідно з нею джерелом і змістом влади є система норм передусім правових. Інколи цю концепцію називають легітимістською. Вона виходить з того, що закон виступає і як правовий, і як моральний чинник, який має юридичну силу. Глибокі історичні корені цієї обставини породили легітимізм як політичну концепцію, головна ідея якої полягає в абсолютизації правових норм влади», - каже Юрій Подорожній.

За його словами, як політична доктрина вчення постало в IX – III ст. до н. е. за існування абсолютної монархії. Тоді, пояснив експерт, державна влада реалізовувала абсолютну владу правителя, діяла деспотично, а в управлінні була вкрай бюрократизованою. Юрій Подорожній зазначив, що нині в демократичних державах легітимізм базується на звеличенні закону – основної регулюючої норми. Політтехнолог додав, що ще однією поширеною концепцією політичної влади є органістична.

«Її змістом є різні версії функціоналізму, структуралізму й солідаризму, що визначають загальносуспільні функції влади, які применшують або ігнорують її класовий характер. Наприклад, за структурно-функціоналістською теорією влада — це особливий вид відносин між управляючими і підлеглими», - розповів Юрій Подорожній.

Популярні новини зараз
Де купити живу ялинку у Києві? Українці дізналися, коли розпочнуться новорічні ярмарки з лісовими красунями Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Авдєєв день 2 грудня: не виходьте на вулицю та викиньте посуд із тріщинами, суворі заборони та традиції Будемо ходити на відро: у Київраді готують українців до нових реалій у разі блекауту
Показати ще

Він додав, що у річищі органістичної концепції влади перебуває й елітна теорія влади, виникнення якої обґрунтовується існуванням у суспільстві еліти, покликаної управляти масами людей неелітного стану, усіма соціальними процесами в суспільстві. Політтехнолог зазначив, що ця концепція стверджує винятковість носіїв влади, вважаючи еліту суто політичним явищем, незалежно від сфери впливу.

«Однак історичний прогрес вона розглядає як сукупність циклів зміни пануючих еліт. Ця концепція вважає ідею народного суверенітету утопічним міфом, стверджує, що соціальна нерівність – основа життя. Стрижнем теорії еліт є абсолютизація відносин владарювання одних і підкорення інших. Влада виникає як іманентна властивість постійно існуючої в суспільстві еліти», - пояснив Юрій Подорожній.

Як повідомляв Знай.ua, Подорожній розповів, які основні завдання соціальної політики держави.

Також Знай.ua писав про те, що Подорожній розповів про цілі економічної політики.