Його слова прозвучали у програмі Петра Охотіна Tiger News.

«Українцям в ідейному плані слід іноді бути банальними, не вигадувати щось особливе. А вигадувати щось нове ми любимо. Але всі ці пошуки національної ідеї, на мою думку, – від лукавого. Українська національна ідея за великим рахунком не відрізняється від польської чи французької. Ця ідея – вільна, незалежна Україна для українців, людей. Ось, власне, все. Моно додати й добробут, і розвиток, але це і так зрозуміло. Національна ідея у різних націй не надто відрізняється», - вважає Андрій Іллєнко.

В Україні, втім, на його думку, є місцеві особливості – але вони є скрізь.

«Українці особливо акцентовані на свободі, а це характерно не для всіх націй. Тут її цінність є особливо високою. Але це, так би мовити, у факультативному порядку, а взагалі у нас національна ідея та сама, що у всіх європейських народів», - каже Андрій Іллєнко.

Популярні новини зараз
Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж" Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше журналіст та політик Володимир Кацман назвав відсутність національної ідеї великою проблемою України.

Також Знай.ua повідомляв, що політичний психолог Олег Хом'як розкритикував українську націоналістичну ідеологію.