Про це він розповів у програмі Вадима Трюхана «Дипломатична кухня».

За словами колишнього посла, в України склалися доволі нестійкі відносини з Китаєм, вони мають рвану динаміку. «То ми маємо активну співпрацю, то затишшя на п'ять-десять років», - підкреслює він.

Зокрема, зазначає Ігор Литвин, все залежить від керівників. Тому що, пояснює він, Ющенко під час свого президентства і не їздив у Китай, і не зустрічався з його керівництвом, Порошенко теж не наносив таких візитів, але двічі бачився із китайським лідером, щоправда, по пів години. «Якщо ж ти з кимось щось вирішуєш, а потім припиняєш контакти, то важко розраховувати на його лояльність», - стверджує гість програми.

Тому, переконаний експосол, Україна повинна діяти відповідно, якщо хоче підтримувати із Китаєм якісь відносини. Загалом же, міркує він, потрібно відповісти на одне питання: «Хто для кого важливіший?». На думку Ігоря Литвина, Україна Китаю не так важлива, як Китай – Україні.

Аби не бути голослівним, він пропонує подивитися на торговельно-економічні показники. «Наш товарообіг з Китаєм становить 18 мільярдів доларів», - повідомляє експосол і додає, що загалом обіг китайської зовнішньої торгівлі становить шість з половиною трильйонів. Тобто, констатує він, Китай торгує з Україною на набагато менші суми, аніж з РФ, ЄС і навіть США.

Популярні новини зараз
Про ранню весну можна забути: незважаючи на погодні рекорди у січні, зима ще покаже українцям свою силу Головне за 5 лютого: штраф українцям за одяг, майбутнє Горбунова та Осадчої, подорожчання тарифів Lifecell Не робіть пюре і не смажте: як смачно і швидко приготувати картоплю, яку ви точно ніколи не куштували Ніколи не зможуть "грати на 2 фронти": жіночі імена, володарки яких не підуть на зраду
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Литвин прокоментував перспективи союзу між Китаєм та Росією.

Також Знай.ua писав про те, що Бортник пояснив, яку позицію у міжнародній ситуації навколо України займає Китай.