Про це він розповів у програмі «Особистість» із Сергієм Дойком.

Сьогоднішня російська пропаганда, каже економіст, має давню традицію. Зокрема, він згадує про спеціальній інститут, який існував у радянські часи і займався конкретно питаннями маніпулювання масовою свідомістю.

«Людині створюють картинку, яка підмінює реальність, вона концентрується на телевізорі, не зважаючи на те, що відбувається навколо, фокус її уваги зміщується з особистих потреб на потреби міфічні, цілого суспільства. Ті тези, які лунають від їхнього керівництва, якраз пов’язані з тим, що це не твоя хата, не твій холодильник, не скільки грошей у тебе в кишені, а відповідна країна, держава, патріотизм з тієї точки зору, що ти не маєш права думати індивідуально, ти маєш думати про глобальне», - пояснює Ілля Несходовський.

В результаті, розповідає він, росіяни проектують ці пропагандистські тези на себе: йдеться не про когось, а і про мене конкретно, моя значимість піднімається. Окрім цього, додає експерт, йдеться про людей, які об’єдналися у спільноту і поза нею себе не мислять, тому й виправдовують один одного, оскільки кожне звинувачення стосується і тебе особисто: якщо хтось вбивця, то це наш вбивця.

«Історично вони є рабами, навіть в радянські часи більшість населення СРСР фактично виховувалося рабами, вони не були позбавлені совка. І батько був раб, дід був рабом, і ти будеш рабом», - підкреслює Ілля Несходовський.

Популярні новини зараз
Кому не світить пенсія у 2023 році: у ПФУ назвали умови, обов'язкові до виконання Почали змінюватися ціни на сезонні овочі: скільки коштуватиме кілограм огірків і помідорів Впасти з танка або "включити васю": російські окупанти вигадують нові "лайфхаки", щоб не воювати Яна Соломко з шоу "Холостяк" розважила росіян та бурятів, на події у Бучі начхати: "Там непогано годують"
Показати ще

Аби не було повторної війни в майбутньому, міркує гість програми, потрібно відрізати Московії-колонізатору її брюхо, це незалежна Якутія, Магадан, Сибір, тощо. Тобто, додає він, йдеться про децентралізацію держави, у такому разі вона втратить свої імперські амбіції.

Як повідомляв Знай.ua, Кущ заявив, що зниження цін на нафту не розвалить росію.

Також Знай.ua писав про те, що Котенкова розповіла, як змінилася економічна ситуація в рф через війну.