Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

За словами журналістки, остаточне рішення про заборону продажу лікарських засобів без рецепта буде приймати Комітет з питань правоохоронної діяльності, оскільки його визначено головним. Водночас вона ставить питання про контроль за реалізацією цієї ініціативи, оскільки без нього вона навряд буде працювати, але поки що інформації про це немає.

«У пояснювальній записці зазначається, що ухвалення законопроєкту сприятиме покращенню стану здоров’я населення через скорочення випадків безвідповідального самолікування. Зважаючи на все, йдеться про безконтрольний прийом антибіотиків», - пояснює Катерина Котенкова.

Принагідно журналістка розповідає про своїх знайомих з країн ЄС, які зазначають, там справді ніде не можна купити ліки без рецепту, але насправді це не завжди добре, деколи рецепту не допросишся і загалом це незвично. Також їй здається, що у разі введення цієї системи може початися спекуляція.

«Цим вже перейнявся Кабінет Міністрів України, надавши відповідний проєкт постанови про внесення змін до ліцензійних умов оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами на погодження до Державної регуляторної служби. Зокрема, планується з 1 серпня і до завершення військового стану дозволити продаж антибіотиків без рецепту лише на територіях, де відбуваються активні бойові дії, чи на тимчасово окупованих територіях», - розповідає Катерина Котенкова.

Популярні новини зараз
Головне за 7 серпня: проблеми у Віталія Кіма, зростання цін на хліб через місяць, нова Тіна Кароль та поява колеги Джолі у Києві Британська розвідка попередила про підготовку до відкриття нового фронту на півдні України Зима вже близько: українців суворо попередили перед 7 серпня – вночі на вулицю ні ногою Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Котенкова розповіла, що з липня в Україні почне працювати реєстр руйнувань.

Також Знай.ua писав про те, що Друзенко високо оцінив апаратуру мобільного госпіталю ПДМШ.