Про це він розповів на каналі «Православна церква».

Як зазначає священнослужитель, сьогодні дійсно часто виникає питання, хто перед тобою – нужденний чи шахрай, а відтак з’являються і сумніви, чи варто допомагати цій людині. Принагідно він згадує, що святитель Іоанн Златоуст говорив, що не можна давати розпусникам і п’яницям гроші, призначені для сиріт і вдів.

«Милостиня нехай запітніє в руках твоїх, поки ти не дізнаєшся, кому даєш», - цитує Сергій Екшиян «Дідахе», християнську книгу І-ІІ століття.

Зокрема, розповідає він, буває, людина просить грошей для лікування дитини і навіть показує документи, призначення, їхні копії, але цього не перевірити. У такому разі, пояснює протоієрей, варто поговорити із самим лікарем, зателефонувавши йому. До того ж, додає він, підозри щодо справжніх потреб того, хто просить, підтверджуються, коли людина відмовляється від ліків і наполягає саме на фінансовій допомозі.

«Господь сказав: «Тому, хто просить у тебе, дай» (Мф.5:42). Але дай не багато, і принаймні твоя совість буде спокійна. Якщо ти категоричний, то маєш повне право пройти повз, тому що попереду на тебе чекатиме та людина, яка дійсно потребує, і ти допоможеш їй», - каже Сергій Екшиян.

Популярні новини зараз
Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця СБУ проводить обшуки у Ігоря Коломойського: несплата митних платежів та розтрата Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів
Показати ще

Отже, констатує священнослужитель, кому допомагати, а кому – ні, потрібно визначати в кожному окремому випадку. З іншого боку, міркує він, щось змушує людину просити допомоги в інших, робити це своїм видом заробітку, тобто життя у неї все одно не склалося і вона нещасна.

Як повідомляв Знай.ua, Ющик розповів, скільки разів у житті можна соборуватися.

Також Знай.ua писав про те, що Екшиян розповів, як українці можуть допомогти малозабезпеченим людям.