Про це він розповів у програмі «Влада і спорт».

Передусім експерт зазначає, що свого часу українська нація зробила неправильний вибір на користь радянської влади. Тим не менш, констатує він, не можна сказати, що те, що відбувалось у спорті, зокрема у футболі – це окупаційні клуби.

«При тому всьому, що ініціатива прийшла з москви, але це місцева історія, місцеві структури, а значить, ми маємо право на спадщину. Якщо ми будемо стверджувати, що це наслідки окупаційної влади, ми повинні були теоретично від них відмовитися в 1991 році, а не продовжувати цю історію», - пояснює Олесь Доній.

Тобто, констатує він, люди, які дали поштовх тут футболу і футбольним клубам, керували репресивною машиною і це реальність. Водночас ідеолог зазначає, що українська культура сама по собі поліфонічна у всіх сферах, не лише у футболі, тобто вона вміла користуватися різними джерелами, інше питання – який внесок у культуру цих людей і чи приймали вони цінності цього народу.

«Динамо» дійсно зайняло місце патріотичності взагалі у всьому, бо це був дозволений патріотизм, протегований владою, і без підтримка ЦК Компартії сумнівно, щоби були такі успіхи. Ми ж розуміємо, що це був як насос, який висмикував з усієї України кадри, це була візитівка, як умовний палац «Україна». «Динамо» Київ для Республіки і для її влади – це була візитівка. На патріотизмі населення будь-яка влада намагається паразитувати дуже часто», - пояснює Олесь Доній.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: зізнання лукашенка, розкол в росії, дефіцит хліба в Україні та можливість масованого удару путіна Росіян може стати на півтора мільйона менше через путінську могилізацію, і це лише за рік Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..." Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Доній розповів, як влада грає на почуттях громадян за допомогою спорту.

Також Знай.ua писав про те, що Качура пояснив, чому треба вже зараз запровадити візові обмеження проти росіян.

https://youtu.be/OrgbQnmXH4M