Про це він розповів у програмі «Що далі?» на каналі «Знай24».

«Відповідь на це питання дуже сильно хочуть знати всі і навіть у кремлі. Навіть той самий навіжений путін не знає того, чи є у росії боєздатна ядерна зброя. Ніхто цього не знає, тому що випробування не проводилися з 1996 року», - стверджує Олександр Кочетков.

Як він пояснює, ядерні боєголовки тримають у сховищах і ніхто не знає, що там було у 1990-х, чи підтримувався відповідний температурний режим, чи ні, чи не застаріли високотехнологічні матеріали, із яких зроблена ця конструкція.

За словами експерта, щоби ядерна боєголовка спрацювала, повинен бути запал для неї, відповідні тиск і температура, що дозволяють синтез ізотопів водню, для запуску ланцюгової реакції потрібне джерело швидких нейтронів, а воно старіє і може дати недостатній їхній витік для термоядерної реакції. Або ж, розповідає він, ядерна оболонка з надстійких сучасних матеріалів може змінити свої характеристики і не забезпечити необхідного тиску. Отже, підсумовує гість програми, взагалі невідомо, що в росії там відбувається із ядерною зброєю.

«Штати вирішують таку проблему просто замінюючи боєголовки, боєзаряди, у яких спливає термін придатності. А росії із цим складніше було свого часу, і з виробництвом, і з грошима. Тобто 100% надійності, що в них таки є дійсно дієздатна зброя, таки нема. Тому передусім це шантаж чи тиск, який впливає більше, ніж саме застосування. Загроза застосування впливає на світ більше, ніж саме застосування», - констатує Олександр Кочетков.

Популярні новини зараз
Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року "На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко розповів, який наказ сьогодні путін дав своїм військам.

Також Знай.ua писав про те, що Тизенгаузен розповів, чого чекати від білорусі та лукашенка.