Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

Посилаючись на слова викладача економіки в Могилянській школі журналістики Олексія Набожняка, журналістка розповідає про загрозу залишитися без пенсій в Україні з часом. Як пояснює журналістка, коштів може не вистачати не тільки на високі пенсії, але і на мінімальні, на що є кілька причин.

«Головний фактор, який може призвести до скорочення пенсій – це вкрай важка зараз демографічна ситуація в країні, переконаний вчений. Сьогодні в Україні практично зрівняли чисельність офіційно працюючих людей із чисельністю пенсіонерів. Розмір єдиного соціального внеску, який сплачується з офіційної зарплати працівника на фінансування пенсії дорівнює 22% від зарплати», - розповідає Катерина Котенкова.

Тобто, пояснює вона, за підрахунками Набожняка, виходить так, що сьогодні один працівник дає гроші на пенсію 1 пенсіонеру, й то цих 22% не вистачає, адже їх мало для виплати пенсій всім громадянам, тому майже стільки же доводиться брати з бюджету. Отже, продовжує журналістка, згідно із ним, держава не має можливості підвищувати зарплати бюджетникам, а також вкладати гроші в розвиток бюджетних послуг: це і медицина, це і освіта, це і соціальні послуги, це і культура, це і спорт.

Популярні новини зараз
У мережі випливли унікальні кадри Олени Зеленської, які раніше були знищені: такими їх давно не бачили Пара вирішила завести собі дівчину і навіть сплять з нею в одному ліжку: "Ми не ревнуємо, це розмаїття" Ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація Пенсії для українців зростуть: у ПФУ показали, який показник вплине на розрахунок виплат
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Котенкова пояснила, чому ввели нові правила індексації.

Також Знай.ua писав про те, що Котенкова розповіла, навіщо розсилати повістки через месенджери.