Про це він розповів на каналі «PolitБюро».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Я думаю, країни Африки не змінять свою позицію щодо України, незалежно від того, до кого вони більше схиляються в американо-китайському протистоянні. Тобто це протистояння не обов'язково передбачає їхню підтримку чи непідтримку України. Ми переоцінюємо у цьому плані свою роль для інших країн», - зазначає Ілля Куса.
Як пояснює гість програми, для більшості африканських країн Китай – це найбільший торговельно-економічний партнер, а в окремих країнах – найбільший інвестор. Проте, констатує він, через це вони не біжать допомагати росії, вони тримають нейтралітет, бо це співзвучно з громадською думкою в африканських країнах. За словами експерта, багато африканських країн просто не хочуть у це втягуватися, для них це дуже віддалений конфлікт, який вони не розуміють так само, як і ми ніколи не розуміємо Африку і не мали з ними якихось важливих стосунків.
«Для них нейтралітет – це найзручніша позиція. Тобто нейтралітет доти, доки вони можуть його тримати, а поки вони можуть його тримати. Ніхто на них суттєво не тисне: американці приїхали туди не для того, щоб перетягувати Африку на бік України, а вирішувати питання, пов'язані з Китаєм», - робить висновок Ілля Куса.
Як повідомляв Знай.ua, Біркадзе пояснив, чому за китайським мирним планом переговори з рф неможливі.
Також Знай.ua писав про те, що Шейтельман розповів, як росія воює проти свого народу.