Про це він розповів на каналі «PolitБюро».

«Останні місяці Вірменія буквально розпочала процес ескалації і на кордоні, і на території Карабаху, туди стягувалась у великій кількості військова наступальна техніка. Взагалі після закінчення 44-денної війни процеси мали йти у такому руслі, що треба було йти до миру. І Азербайджан ініціював мирний процес на основі принципів міжнародного права», – розповідає Орхан Єлчуєв.

Як він зазначає, переговори йшли на трьох майданчиках, на московському, брюссельському та вашингтонському, і Вірменія брала участь у всіх цих діалогах, але завжди в останній момент висувала якісь умови, і, по суті, процес зупинявся. Також, додає гість програми, перед усіма зустрічами, перед усіма переговорами вони бачили ескалацію або в Карабаху, або на кордоні, але Азербайджан впевнений у своїх намірах і намагається відновити суверенітет на своїй території.

«Звичайно, ми це намагалися зробити дипломатичним шляхом, пропонували різні варіанти, Азербайджан готовий інтегрувати вірменське населення Карабаху у своє суспільство і неодноразово про це заявляв, ми взагалі сприймаємо їх як своїх громадян. Але Вірменія поки що не змогла відійти від шоку попередньої війни, і є підстави вважати, що вона готувалася до реваншу, фактивно не приховуючи цього», - стверджує Орхан Єлчуєв.

До того ж, розповідає він, за останні 2,5 роки, доки було відкрито Лачинську дорогу, а це була одна з умов закінчення 44-денної війни, Вірменія перевозила по ній зброю для сепаратистів у Карабаху та якихось іранських диверсантів. Загалом, констатує гість програми, у якийсь момент Азербайджан вирішив просто прикрити це осине гніздо та відновити повністю суверенітет на своїй території.

Популярні новини зараз
Українці, у яких пенсія нижча за 10 тисяч, отримають "бонус": кому поставлять одну умову Нові правила відключень електроенергії: що готують українцям Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шатилович повідомив, що росія та Північна Корея хочуть створити союз на противагу НАТО та ЄС.

Також Знай.ua писав про те, що Краєв розповів про китайсько-російські відносини сьогодні.