Про це він розповів у програмі «Регіони у вогні» з Олексієм Буряченком.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк згадує експерт, коли у 2004 році Польща вступала в ЄС, польські фермери піднімали бунти, бо не погоджувалися із європейською спільною сільськогосподарською політикою. На його думку, сьогоднішній конфліктний кейс із українським зерном дасть нам механізм, який вже при вступі у ЄС зможе мінімізувати перемовини щодо приєднання до європейської сільськогосподарської політики, хай навіть через конфлікт. Але єдиний мінус цієї ситуації, зазначає політтехнолог, полягає в тому, що польські політики її дуже політизували, вони використали все це в інтересах виборчої кампанії і це дало свої результати.
«Ми якось говорили, що от якраз польські фермери – це може бути той кластер, той сегмент, який буде ставити нам шлагбаум на нашому європейському шляху. Я думаю, може, краще ми зараз почнемо налагоджувати наші горизонтальні відносини, налагоджувати спільну позицію для того, щоб іти спільним фронтом і спільно лобіювати наші інтереси перед Брюсселем, а не коли ми гіпотетично у 2025, 2026, 2027 роках будемо стояти перед дверима ЄС, а Польща нам шлагбаум поставить?», - міркує Олексій Буряченко.
На думку гостя програми, саме тому над україно-польськими відносинами потрібно працювати вже зараз, а тут конфліктною також залишається політика національної пам’яті. Як він зазначає, треба дивитися, наскільки польський сейм і польський уряд будуть цю тему педалювати, бо, наприклад, Морачевський намагався це використати. Зокрема, нагадує експерт, у Польщі Волинська трагедія визнана геноцидом, і вони будуть цю тему далі впроваджувати у свій наратив, і Україні потрібно також вибудовувати певну систему порозуміння, захисту і донесення певної історичної справедливості.
«Польська політика напружена щодо тем національної пам’яті. Це серйозне травмуюче ядро, яке іноді використовують і роздмухують. До речі, не тільки у «Конфедерації», а і у «Право і справедливість», - додає Олег Постернак.
Як повідомляв Знай.ua, Туров пояснив, чому Азії вигідний розпад росії.
Також Знай.ua писав про те, що Манн розповів, чи Пекін встане на бік росії та «Хамас».