Про це він розповів у програмі «Культ особистості».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами гостя програми, Це особиста справа Фаріон, яку точку зору вона поділяє щодо мови, із чим погоджується чи не погоджується. Тим не менш, підкреслює він, будь-яка людина може дотримуватися свої точки зору рівно до того моменту, доки вона не ображає інших, називаючи їх неправильними українцями. Тому що, пояснює експерт, у такому разі Фаріон посягає на гідність іншої людини, а цю гідність має захищати не лише закон, але й уся система державних механізмів, зокрема і кримінальний кодекс.
«Самоідентифікація – це власне відчуття. У мене є чимало знайомих, які народилися в Україні від українців, але мова їхнього спілкування – російська. І це не означає, що я їх у своїй категорії цінностей буду казати: «Ти не українець». На моє переконання, не мова є визначальною для ідентифікації особи і її безпосереднього зв’язку не лише правового, але ментального, особистого та культурного з Україною», - пояснює Андрій Вігірінський.
На думку експерта, якщо людина своє майбутнє пов’язує з Україною, є відповідальним громадянином, виконує те, що вимагає від неї Конституція, сплачує податки чи голосує на виборах, і взагалі переймається майбутнім цієї країни, то вона є українцем за своїми переконаннями.
«Якою мовою людина переймається за майбутнє України не є визначальним. У 1990 і 1991 роках, коли був момент історичного волевиявлення українського народу, прагнення жити у самостійній, незалежність, демократичній, суверенній країні, питання про те, чи хочете ви жити у країні, де вам доведеться у побуті послуговуватись не російською, а українською мовою, не стояло. Тобто, напевно, з точки зору суверенітету не визначальним є критерій мови», - підсумовує Андрій Вігірінський.
Як повідомляв Знай.ua, Гладких розповів, чи здатен Китай вирішувати глобальні проблеми на рівні США.
Також Знай.ua писав про те, що Дорошенко розповів про важливість урбаністичної української культури.