Про це він розповів у програмі «Пульс тижня» з Олексією Буряченком.

На думку гостя програми, найголовніше наше досягнення по зовнішньому вектору – це, звичайно, старт перемовин з Європейським Союзом, рішення, яке Єврорада ухвалила у грудні 2023 року, це заслуга координації з нашими партнерами. До того ж, додає він, це і заслуга внутрішньої роботи України, адже для цього треба було ухвалити низку законів, підзаконних актів.

«І це незважаючи на всю ту халепу із військовою частиною, що війна продовжується, що нам кажуть, що перспективи України в Європейському Союзі можуть бути віддаленими, ми ці меседжі постійно чуємо. Але те, що ми бачимо на практиці, прикладні рішення, конкретні, які ухвалюються, свідчать про зворотне. І це якраз дуже сильно мотивує на майбутнє роботу», - зазначає Ігор Чаленко.

Принагідно експерт згадує розмови про Туреччину, яка десятки років веде такі перемовини і стоїть на одному місці. Тим не менш, констатує він, точно така ж риторика була після того, як Україна подала заявку в ЄС, як її підписали, як нам уже навіть дали статус кандидата, тобто караван іде, а десь собака гавкає.

«У Туреччини абсолютно інша історія, Туреччина грає на стику багатьох і культур, і цивілізацій. Ердоган намагається реалізовувати багатовекторність, з одного боку, з іншого – розкручувати проєкт тюркського світу. Мені здається, що це все якось не в’яжеться з Європейським Союзом. За вуха притягнути його, звичайно, можна, але почекайте. Туреччина є стратегічним партнером ЄС? Є. США вона партнер? Зокрема. І при цьому вона член НАТО», - міркує Олексій Буряченко.

Популярні новини зараз
Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК Комунальники почнуть обходити квартири українців Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Біркадзе розповів, чи був дійсно конфлікт між Залужним і Зеленським.

Також Знай.ua писав про те, що Фрейн розповіла, як закінчиться війна з Ізраїлем.