Про це він розповів на каналі «UKRAINE THE BEST».

За словами гостя програми, тема авангарду термінологічно дуже складна, і розібратися людям, які займаються цим у вільний час чи просто читають Вікіпедію, неможливо. Адже, підкреслює він, з одного боку, модернізм, постмодернізм, з іншого боку – авангард, неоавангард, той, про який говорив Пітер Бюргер.

«Фактично саме виникнення слова «авангард» і його поширення теж займало певний час. Вперше Сен Сімон, це ще у XIX сторіччі, використовував його для позначення такого передового прошарку суспільства, у яке входять художники та науковці передусім. І що саме цим людям потрібно взяти на себе компетенції, лідерство, щоби рухати суспільство далі, виводити його з несправедливих якихось суспільних відносин тощо», - розповідає Андрій Сидоренко.

Окрім цього, додає експерт, «авангард» - це ще й військовий термін, який означає передовий загін. І от, констатує він, таким передовим загоном, передовим прошарком суспільства Сен Симон бачив зокрема і художників.

«Уже пізніше, у 1939 році, коли Ґрінберґ написав свою статтю «Авангард і кіч», з'являється уже поділ всередині самих художників, що є художники, які більше такі конформісти, і є більш нонконформісти. І от ті, хто мають сміливість зробити певний виклик суспільним смакам, авангардисти», - пояснює Андрій Сидоренко.

Популярні новини зараз
Платіжки спустошать гаманці: з 1 червня зростуть тарифи на важливу комунальну послугу Штрафи втричі більші за зарплати: ТЦК посилили покарання до максимуму Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Горбачов розповів, що «Чорний квадрат» Малевича став справжньою іконою нового мистецтва, він показав, що можна малювати по-новому.

Також Знай.ua писав про те, що Сільваші розповів про свої проєкти із синім кольором.