На другий день EU-Ukraine Business Summit українська міністерка довкілля Світлана Гринчук разом з європейськими посадовцями та бізнесом обговорила, як зробити "зелене" відновлення України реальністю. У центрі уваги — європейське законодавство, фінансова підтримка, механізм СВАМ і можливості для інвесторів.

Декарбонізація як частина відбудови

Питання скорочення викидів і "зеленої" трансформації економіки було в центрі дискусійного блоку на саміті. Як наголосив генеральний директор EU Enlargement & Eastern Neighbourhood Герт Ян Купман, за програмою Ukraine Facility передбачене цільове фінансування підприємств, що потрапляють під дію європейського механізму вуглецевого коригування (СВАМ). Це дозволить підтримати ті галузі, які потребують модернізації, і водночас зменшити вуглецевий слід.

"Для стійкого та сталого зеленого відновлення бізнес потребує трансформаційного довгострокового кліматичного фінансування", — наголосила у виступі Світлана Гринчук. За її словами, доступ до європейських фондів дасть Україні змогу не лише відновлювати зруйновану інфраструктуру, а й робити це за принципами "чистої економіки".

Бізнес в Україну — за нормами ЄС

"Ми не просто реформуємо законодавство. Ми створюємо умови, за яких інвестори працюватимуть в Україні вже за європейськими правилами", — зазначила міністерка. Це, за її словами, водночас і виклик, і можливість для українського бізнесу. А отже, потрібна підтримка не тільки від держави, а й від європейських партнерів.

На саміті обговорили це і з представниками Business Europe — потужного об’єднання асоціацій європейського бізнесу. Їх цікавить не лише майбутній ринок України, а й взаємодія в умовах перегляду екологічних вимог в самому ЄС.

Популярні новини зараз
Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ Пенсіонерам виплатять додаткові 630 гривень: хто отримає доплату Передав показники раніше - заплатив більше: як поради "Нафтогазу" обертаються більшими сумами у квитанціях В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати
Показати ще

CВАМ і український бізнес: потрібна координація

Окрема розмова відбулась з Генеральним директором DG TAXUD Томасом Герасимусом — про технічні аспекти механізму СВАМ і його вплив на українських експортерів.

"Потрібна подальша міжвідомча координація, а також наявність точних даних від компаній, щоб мати можливість оцінити реальний вплив на економіку", — сказав Герасимус. Він також повідомив, що планує візит в Україну, щоб обговорити це на місці з урядовцями та представниками бізнесу.

Альтернативна енергетика: у фокусі Bayer

Ще одна тема — нові джерела енергії. На полях саміту Гринчук зустрілася з керівником компанії Bayer в Україні Олівером Гірліхсом. Обговорили потенціал відновлюваної енергетики та використання відходів як джерела енергії. Домовились продовжити діалог вже в Україні.

Підсумки:

"Ми робимо все можливе, щоб зелене відновлення та розвиток бізнесу навіть у часи війни йшли пліч-о-пліч. Дякую партнерам з ЄС, представникам бізнесу та українським колегам за колосальні зусилля. Саміт відкрив унікальні можливості для співпраці, нових інвестицій і конкретних рішень", — підсумувала Гринчук.