«Роботи створені в напрямку, який поєднує класичній натюрморт та абстрактний живопис. Професійне відчуття кольору, кольорової палітри в поєднанні зі спрощеними, але дуже потужними структурними рішеннями на межі конструктивізму минулого століття надають кожній окремій картині додаткове та головне враження – відчуття та бачення простору» - зазначив ініціатор створення Музею Авангарду Юрій Комельков.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКандидат мистецтвознавства Володимир Петрашик розповів, що у сучасній Закарпатській школі живопису Гафинець вперше підійшла до натюрморту у новій колористично-площинній, мистецько-образній системі, де сам колір є матеріальним, сильним, щільним, таким, що формує бездоганну композицію і, прямуючи в глибину, вибудовує плани. У своїх роботах авторка, підкреслив він, демонструє тяглість традицій, що заклали попередники, проте утверджує їх у просторі сьогодення, витворюючи нові форми.
«Закарпатська школа живопису займає унікальне місце на культурній мапі України, і цю традицію закладало не одне покоління художників. З-поміж нових обличь привертає увагу Ангеліна Гафинець – художниця, чиї пошуки у роботі з кольором не лише посилили традиційну для школи експресивність та емоційність, а й дозволили осучаснити традиційні мотиви, надавши їм зрозумілого сучасному глядачеві формату» - підкреслив генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.
Відкриття виставки відбудеться о 18:00 7 травня і триватиме вона до 1 червня.
Більше про культурні події – на каналі Юрія Комелькова «UKRAINE THE BEST».
Як повідомляв Знай.ua, Кривда про місію Музею авангарду в Україні: «Проєкції минулого формують візії майбутнього».
Також Знай.ua писав про те, що Войтенко розповів цікаві деталі про підготовку і зйомку «Мавки» та «Довбуша».