Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

«Згідно з чинним законодавством і порядком проведення мобілізації, призов резервістів, військовозобов'язаних здійснюється незалежно від того, де особа перебуває на військовому обліку. Тобто статус ВПО не звільняє людину від мобілізації», - зазначає Катерина Котенкова.

Як вона пояснює, всі ВПО зобов'язані повідомляти про зміну місця проживання у відповідний структурний підрозділ з питань соцзахисту за новим місцем проживання протягом 10 днів з моменту прибуття. У постанові уряду прямо вказано, підкреслює журналістка, що навіть якщо внаслідок переїзду були втрачені документи, це не звільняє обов'язку з'явитись до ТЦК, інакше це буде розцінюватись як порушення закону.

За її словами, процедура призову передбачає кілька етапів: оповіщення про виклик до районного або міського ТЦК, прибуття до центру комплектування, оновлення персональних даних, внесення змін до військових документів і реєстру, проходження медичного огляду для визначення придатності, перевірка підстав для відстрочки за наявності, оформлення документів про призов і направлення до місць служби.

«Всі ці кроки є обов'язковими. Ігнорування виклику або спроба приховати зміни в реєстрі місця проживання може розцінюватись як ухилення від мобілізації, що передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність», - підкреслює Катерина Котенкова.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 28 травня: день складних виборів, старих помилок і шансів, які варті ризику Визнають непридатними: які хвороби звільняють від мобілізації У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Гаврилечко заявив, що в Україні парламент фактично представляє сам себе.

Також Знай.ua писав про те, що Шейтельман про меморандум рф: «Свідомо божевільні вимоги до України».