У 2020 році в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів і рослинного світу Держекоінспекція розрахувала близько 312 мільйонів гривень збитків за порушення природоохоронного законодавства.

«У порівнянні з 2019 роком спостерігається динаміка зростання розрахованих збитків: торік сума шкоди, завданої довкіллю, становила 167 мільйонів гривень.

Разом з тим, розрахунок більшої суми свідчить і про ефективнішу роботу Держекоінспекції. Зокрема, торік була проведена комплексна перевірка лісгоспів, під час якої виявлено багато порушень», - пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Посадовець підкреслив, що завдання Держекоінспекції полягає не у розрахунку більшої кількості збитків, а у захисті лісових ресурсів.

«Тому Держекоінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Національним центром управління та випробування космічних засобів, щоб отримувати аерокосмічні знімки земної поверхні. Це дасть нам змогу оперативніше виявляти вирубки, розробки кар’єрів, забруднення моря та вчасно вживати заходів для припинення порушень», - зауважив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Він також наголосив, що здійсненню порушень сприяє недосконале законодавство, яке потрібно доопрацьовувати.

«Першочергово необхідно збільшувати відповідальність за шкоду, яка завдається довкіллю, підвищувати штрафи та збитки за вирубку», - додав Андрій Мальований.