Після зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ) дефіцит пенсіонного фонду зріс з 60 до 170 млрд грн. Економіст Олексій Кущ у програмі «Скажи-ка, дядя» заявив, що знизивши ЄСВ влада отримала лише зворотній ефект.

«Після зниження ЄСВ люди повинні були отримати на 16% більшу зарплатню, але цього не відбулось. Якщо знижувати, як це робить влада, подібні реформи не підуть на користь», - запевнив Кущ.

Гість програми розповів, що зниження ЄСВ це подарунок десятків мільярдів гривень фінансовим промисловим групам, адже вони мають велику кількість робітників, які отримують офіційну заробітну плату.

«Яценюк ставить собі за досягнення, що знизив ЄСВ з 38 до 22 відсотків, але це призвело лише до зворотного ефекту», - вважає Кущ.

Популярні новини зараз
Мобілізація в Україні: які способи вигадали ухилянти аби уникнути ТЦК Виплати від ООН, соціальна пенсія та пільги: види допомоги для пенсіонерів у 2025 році Вся техніка погорить під час дії графіків відключення світла: українців попросили зробити це Боржників за комуналку гарненько "потрусять": доведеться погасити платіжки ще й доплатити
Показати ще

За словами експерта, 100 млрд гривень «вийняли» з бюджету, через збільшення трансферу на покриття дефіциту пенсійного фонду, який утримується за рахунок наших податків.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Кущ розкритикував податок на прибуток з мінімальної зарплати.

Нагадаємо, Знай.ua поширив думку Олексія Куща про суть української економічної моделі.