Чи може вакцина від COVID-19 вбивати, розповіла у програмі «Що далі» на каналі «Знай24» Катерина Амосова, професор, кардіолог і доктор медичних наук.

Страх людей перед щепленням зараз в Україні, стверджує гостя програми, беззаперечний факт. Мовляв, вакцина може вбивати і на це є вже маса прикладів. Тим не менш, Амосова пропонує розглянути це питання з позиції тверезого розуму та науки. Так чи інакше, але смерть з найрізноманітніших причин, часом випадкових, стається у світі щодня. «Те, що людина вмирає після вакцинації, абсолютно не свідчить про наявність причинно-наслідкового зв’язку», - зазначає вона.

Як відомо, в Україні вже зафіксовано два випадки смерті після щеплення від коронавірусу. Оцінюючи цю ситуацію, Амосова все ж таки не бачить достатньо аргументів на те, що причиною смерті стала вакцина. У цьому питанні вона, отже, встає на бік влади.

Доктор наук звертає увагу, що вакцина справді має побічні ефекти, але найбільш відомого з них, алергії, не було в померлих. Анафілактичний же шок виникає переважно через пів години, у деяких випадках – за добу, але це все одно не підходить під вище згадані ситуації. Натомість інсульт, що трапився через кілька діб, та смерть через півтори доби із вакциною не пов’язані.

Популярні новини зараз

Карантин в Україні продовжать восени: у МОЗ оцінили можливість введення локдауну

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще

Ще одним поширеним ускладненням після щеплення є зниження рівня імунітету вакцинованого. У цьому разі найбільша небезпека чекає на людей з імунодефіцитом, наприклад, онкохворих пацієнтів, що проходять зараз терапію. «Незважаючи на це, саме цим пацієнтам вкрай необхідно робити щеплення», - переконана вона і додає, що це забезпечить їм хоч якийсь захист від інфекції.

Нагадаємо, Загородній розповів, чому Індія перестала експортувати вакцину в Україну.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Амосова розповіла, коли потрібно щеплюватися від COVID-19.