Чи може вакцина від COVID-19 вбивати, розповіла у програмі «Що далі» на каналі «Знай24» Катерина Амосова, професор, кардіолог і доктор медичних наук.

Страх людей перед щепленням зараз в Україні, стверджує гостя програми, беззаперечний факт. Мовляв, вакцина може вбивати і на це є вже маса прикладів. Тим не менш, Амосова пропонує розглянути це питання з позиції тверезого розуму та науки. Так чи інакше, але смерть з найрізноманітніших причин, часом випадкових, стається у світі щодня. «Те, що людина вмирає після вакцинації, абсолютно не свідчить про наявність причинно-наслідкового зв’язку», - зазначає вона.

Як відомо, в Україні вже зафіксовано два випадки смерті після щеплення від коронавірусу. Оцінюючи цю ситуацію, Амосова все ж таки не бачить достатньо аргументів на те, що причиною смерті стала вакцина. У цьому питанні вона, отже, встає на бік влади.

Доктор наук звертає увагу, що вакцина справді має побічні ефекти, але найбільш відомого з них, алергії, не було в померлих. Анафілактичний же шок виникає переважно через пів години, у деяких випадках – за добу, але це все одно не підходить під вище згадані ситуації. Натомість інсульт, що трапився через кілька діб, та смерть через півтори доби із вакциною не пов’язані.

Популярні новини зараз
"Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів
Показати ще

Ще одним поширеним ускладненням після щеплення є зниження рівня імунітету вакцинованого. У цьому разі найбільша небезпека чекає на людей з імунодефіцитом, наприклад, онкохворих пацієнтів, що проходять зараз терапію. «Незважаючи на це, саме цим пацієнтам вкрай необхідно робити щеплення», - переконана вона і додає, що це забезпечить їм хоч якийсь захист від інфекції.

Нагадаємо, Загородній розповів, чому Індія перестала експортувати вакцину в Україну.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Амосова розповіла, коли потрібно щеплюватися від COVID-19.