Про те, чи вважати 30-літній період незалежності України ще коротким терміном, чи вже доволі значним, поговорили у черговій програмі з циклу передач «10 розмов з батьком: європейський вибір України» журналіст і політик Євген Рибчинський та його батько, герой України, поет і драматург Юрій Рибчинський.

Юрій Рибчинський вважає, що 30-літній термін незалежності України все ж надто короткий, аби навіть розраховувати на значні успіхи. «В історії не було випадків, щоб за 30 років могла розкрутитись велика держава», - розповідає він. Поет навіть вдається до цікавих порівнянь історичного процесу із шаховою партією: ні там, ні там передбачити, який хід зробить твій суперник, не вийде. Так, розвиток тих чи інших процесів у майбутньому до пори до часу залишається загадкою.

Продовжуючи вести паралель із шахами, Рибчинський ставить питання, як довести Україну, наприклад, до 70-го ходу? У своїй відповіді він же найбільший акцент робить на потужні війська. «Найвищі з людей, кому треба платити найбільше - це інститут армії», - розповідає Герой України. У приклад він ставить рівень турецьких військ, на які варто орієнтуватися. Інше питання - це, звісно, фінансування. Але драматург об‘єктивно оцінює потенціал держави та вважає, що за умови чесної політики, без крадіжок та обманів, за умови інвестицій, армію профінансувати можна.

«Ми обрали з 1991 року невірну, тупикову модель», - переконаний Рибчинський. Так, спершу щось намагалися копіювати за Російської Федерації, але потім вона у своїй внутрішній політиці повністю почала орієнтуватися на КДБ, світ криміналу та злочинності, а також на червоних директорів. Україна ж, розповідає поет, обрала олігархічно-кримінальну систему з високим рівнем бюрократії.

Популярні новини зараз
Замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках Тарифи вдарять з новою силою з 1 травня: що суттєво дорожчає Податкова контролюватиме перекази українців: кому приготуватись до штрафів та санкцій
Показати ще

Нагадаємо, Єрмолаєв прокоментував трансформації на пострадянському просторі після розпаду СРСР.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Друзенко розповів, як США вирішували Конституційну кризу.