Український політолог-міжнародник та керівник фонду «Відродження» Олександр Сушко у програмі Яніки Мерило «Суб’єктивно з Янікою Мерило» розповів про піднесення громадянського суспільства під час Революції Гідності.

«Певний золотий період громадянського суспільства був одразу після Майдану. Тоді дійсно вплив громадянських організованих груп, які вийшли з Майдану, був безпрецедентно сильний, особливо на тлі слабкості держави у той момент. Ми бачили величезний підйом волонтерського руху, це теж прояв громадянського суспільства», - зазначив Сушко.

На думку політолога, у часи Революції Гідності громадянське суспільство здійснило певне піднесення усього українського суспільства. Навіть, у деяких випадках підмінило собою державу, особливо там, де держава не могла здійснювати певні функції.

«Зрозуміло, що такий період за визначенням буде коротким. Громадянське суспільство не повинне підміняти собою державу, але у деяких випадках, як бачимо на українському прикладі, буває і таке», - сказав Сушко.

Популярні новини зараз

Квітень позбавив українців надії на тепло, міста засипало снігами

Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

За словами Сушка, громадянському суспільству не притаманний обов’язок підміняти державу, але бувають виключення. Під час Революції Гідності, відштовхуючись від стану держави у той момент, громадянське суспільство зазнало піднесення і у певній мірі підмінило деякі державні функції.

Нагадаємо, для Знай.ua Говорун пояснив, чому Революція Гідності показала модель, до якої Україна має прагнути

Раніше Знай.ua публікував заяву Сушка, що держава любить отримувати допомогу.