Якими є умови тендерів у Європейському союзі? Чи можуть українські компанії вийти на цей ринок завдяки публічним закупівлям?

На ці питання відповів Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України у програмі Тараса Загороднього «Знай наших».

Олійник розповідає, що тих, хто виступав проти приєднання України до публічних закупівель, було багато насправді. Тим не менш, звучали гарні обіцянки. Зокрема, Максим Нефьодов, ексзасупник міністра економічного розвитку і торгівлі України, зазначав, що приєднання до цієї системи дозволить Україні вийти на європейський ринок, дасть їй і споживачів, і кошти. Але підприємці, відзначає Олійник, розуміли марність таких сподівань.

Він пояснює, що законодавство Європейського союзу має свої обмеження. «Звичайно, вони свої ринки захищають», - каже він та додає, що за весь цей час досі не виграно жодного тендеру в цій системі. Принагідно експерт згадує про експеримент, який провели в Німеччині. Так, текстильна компанія хотіла виграти тендер баварського підрозділу Deutsche Bahn, але за певний час уряд почав вимагати від учасників довідки на наявність робочих місць у Німеччині. Інакше вони не допускаються до участі.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня Ексгравець "Динамо" Беньямін Вербич попався на зраді Альвіні та вживанні наркотиків: "На нього 2 країни дивиться, соромно" Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку"
Показати ще

До цієї позиції Олійник ставиться надзвичайно позитивно, він вважає, що так і повинна діяти держава. «Я особисто є одним з розробників законопроекту щодо локалізації», - додає він.

Нагадаємо, Кущ пояснив, чому зараз в Україні не може бути інфляції.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Котенкова розповіла про зміни тарифів на електроенергію.