Історія знає багато прикладів того, як держава, не поставивши перед собою чітких цілей, зазнавала фіаско.

Про це розповів у своїй програмі «Толчок» політолог Олексій Толкачов.

Ведучий розповідає, що ще з часів Київської Русі ніхто з українських лідерів не планував майбутнього країни. Так, останнім, у кого була мрія і бачення у державних масштабах, був, на думку Толкачова, Ярослав Мудрий. З його смертю розвиток змінився спадом, а могутність Київської Русі – феодальною роздробленістю.

Міжусобиці, брак стратегії, відсутність цілей – ці риси політолог вбачає у багатьох українських лідерів. Очевидно, що чекати успіху та розвитку в такому разі не варто.

Толкачов у цьому контексті торкається і наступного визначного періоду для історії України - козаччини. «Століттями пізніше не було стратегії і у Богдана Хмельницького», - вважає він. Про це свідчить, наприклад, припинення походу на Варшаву 1648 року та повернення до Києва.

Популярні новини зараз
Росіянам показали "ікону спецназу" яка мироточить від одного дотику Олександр Еллерт розповів про вагітність Ксенії Мішиної: "Це приємний знак" Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Надя Дорофєєва розкрила ім'я того, кого обожнює після розставання з Дантесом: "Як можна бути милотою?"
Показати ще

Слабкість стратегії, коли такою важливою була її чіткість, показала і Центральна рада 1917 року: тоді вона не могла визначитися зі статусом державного утворення. «І тільки 22 січня 1918 року Центральна рада дозріла проголосити незалежність УНР, але було пізно», - каже він. Так, на той момент вже й Харків належав більшовикам, і Київ потерпав від військ Муравйова.

Нагадуємо, Толкачов заявив, що Україні необхідна своя мрія для просування країни.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що українська тарифна політика визначається вимогами МВФ.